Wycieczka szkolna klas I -III

przez aw

10 czerwca 2021 r. uczniowie klas I – III uczestniczyli w zorganizowanej dla nich przez wychowawców wycieczce szkolnej. Najpierw w Kinie ZORZA (najstarszym działającym kinie w Rzeszowie) dzieci obejrzały film „Krudowie 2: Nowa Era”, a potem ze smakiem zjadły lody ” u Myszki”. Kolejnym punktem wycieczki było poznawanie naszego miasta Rzeszowa. Uczniowie wysłuchali informacji o wielu jego ważnych miejscach i zabytkach. Niektóre z nich zobaczyli, m.in.: Zamek Lubomirskich, Letni Pałac Lubomirskich, Kościół Świętego Krzyża, I LO im. ks. Stanisława Konarskiego, Kościół św. Wojciecha i św. Stanisława (kościół farny), Muzeum Okręgowe. Piękna pogoda pozwoliła na spacer najstarszą i najbardziej reprezentacyjną ulicą Rzeszowa – Ulicą 3 Maja , zwaną popularnie Paniagą. Dzieci mogły podziwiać jej zabytkową zabudowę oraz zobaczyć poszczególne etapy jej rozwoju udokumentowane dla przechodniów za pomocą przeszkolonej ekspozycji. Na koniec wycieczki wszyscy mogli odpocząć i zrelaksować się przy fontannie multimedialnej. W drodze powrotnej dzieci śpiewały piosenki dedykowane bardzo miłemu Panu kierowcy. Wszyscy zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do szkoły.

Małgorzata Bąk