Uroczyste pasowanie uczniów klasy I na czytelnika

przez aw

Uczniowie klasy pierwszej już od dawna regularnie odwiedzają bibliotekę szkolną, wypożyczają i czytają bardzo dużo książek. Oficjalne przyjęcie ich do grona czytelników nastąpiło 13 lutego 2020 roku. Tę uroczystość przygotowała dla nich pani bibliotekarka – Bożena Drzał. Na początku spotkania dzieci utrwalały sobie regulamin korzystania z biblioteki, uważnie czytały „Prośby książki” skierowane do wszystkich czytelników. Następnie przystąpiły do egzaminu. Doskonale poradziły sobie z pytaniami dotyczącymi dbania o książki, zachowania w bibliotece i czytelni oraz z „bajkowymi zagadkami”. Po zdaniu egzaminu wszyscy uczniowie klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie. Obiecali, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Pani bibliotekarka pasowała ich na czytelników. Na pamiątkę tej uroczystości wręczyła dzieciom pamiątkowe dyplomy, kolorowe zakładki i książeczki- bajeczki do czytania.

Było to niezwykłe przeżycie dla wszystkich pierwszoklasistów.

Życzymy im, aby nigdy nie zapomnieli o tym, że „Książka to przyjaciel, który nigdy nie zdradzi” i zawsze na nich czeka.

Małgorzata Bąk