Noc Biologów na Uniwersytecie Rzeszowskim

przez aw

10 stycznia 2020 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej akcji Noc Biologów, w ramach której na Wydziale Biologii Uniwersytetu Rzeszowskiego uczestniczyli w wielu imprezach. Obejmowały one wykłady, warsztaty, pokazy i zajęcia laboratoryjne organizowane przez studentów i pracowników wydziału. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna i ciekawa nie tylko dla wtajemniczonych i zainteresowanych biologią.

Rozpoczęliśmy nasza wizytę na uczelni od wykładu uzasadniającego różnorodność biologiczną pt: „Co ma wspólnego bóbr z rekinem?” Następnie bawiliśmy się w detektywów, samodzielnie rozpoznając mikroślady w postaci ziaren pyłku obserwowanych pod mikroskopem. Na koniec wizyty byliśmy świadkami niecodziennych zjawisk elektrostatycznych przeprowadzonych przy współudziale niektórych z nas. Czas spędzony na uniwersytecie minął wszystkim bardzo szybko, wesoło i ciekawie. Z wypiekami na twarzach, głowami pełnymi nowych informacji i doświadczeń wróciliśmy do domu przekonani o tym, jak ciekawym  i pełnym tajemnic jest otaczający nas świat przyrody.

Jolanta Węgierek