XIX Piknik Rodzinny pod hasłem „Zachowaj Trzeźwy Umysł” i baw się z nami…

przez adminMK

9 czerwca 2019 r. zaprosiliśmy już po raz dziewiętnasty  naszych uczniów, ich rodziców i mieszkańców dzielnicy Matysówka na tradycyjnie odbywający się z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka Piknik Rodzinny. To plenerowe wydarzenie na stałe wpisało się już w kalendarz imprez organizowanych przez naszą szkołę…

Spotkanie rozpoczęło się  programem artystycznym dedykowanym mamom i tatom z okazji ich święta. Zaimprowizowaną scenę na szkolnym boisku przez pewien czas opanowali najmłodsi uczniowie (z klas: 0, I, II i III ), którzy popisywali się swoimi umiejętnościami recytatorskimi, tanecznymi i wokalnymi przed zgromadzoną publicznością, a wokół błyskały flesze aparatów dumnych rodziców. Publiczność nie szczędziła braw małym wykonawcom, w niejednym oku ze wzruszenia zakręciła się łza.

Chyba najbardziej oczekiwaną częścią naszego cyklicznego rodzinnego spotkania były jak zawsze gry i zabawy sportowe oraz różnorodne konkursy dla dzieci i rodziców, podczas których rodzice  mogli ujawnić swoje ukryte na co dzień talenty.  Najwięcej emocji i zabawy było przy przeciąganiu  liny. Trochę ostudzili je strażacy z naszej OSP,  urządzając dla  chętnych  prysznic prosto z pożarniczego węża.

Jak zawsze wielkim powodzeniem cieszyły się przygotowane  dla uczestników Pikniku różne atrakcje: zabawy ruchowo – taneczne dla dzieci, możliwość wykonania zabawnego rodzinnego zdjęcia w Fotobudce czy makijażu typu „tygrysek”  wykonanego przez zabawnego Klauna  albo dmuchanie balonów o różnych kształtach,  w czym pomagały panie z Fundacji Mam Marzenie.

Niezwykłą atrakcją były przejazdy prawdziwymi, jakby z poprzedniej epoki, dwiema  pięknymi bryczkami zaprzężonymi we wspaniale przystrojone konie (teraz na wsi to rzadkość). Chętnych do przejażdżki nie brakowało. Ostatecznie rodzinne okolice z tak eleganckiej perspektywy… Któż by się nie skusił?

Super uzupełnieniem wymienianych wcześniej atrakcji była oblegana jak zawsze nadmuchiwana zjeżdżalnia, gdzie dzieci mogły bezpłatnie szaleć do woli, ciesząca się niesłabnącą popularnością loteria fantowa, równie lubiane stoisko z ciastami wypiekanymi przez mamy naszych uczniów, a także grillowane kiełbaski, zimne napoje, kawa, herbata czy wata cukrowa.

Na tegorocznym Pikniku wspaniale dopisała nam pogoda, nie zawiedli również mieszkańcy, licznie pojawiając się na imprezie.

Rodzinny festyn, choć była to przede wszystkim promocja szkoły, sportu i zdrowego stylu życia oraz  trzeźwości, jest dowodem na to, że można zorganizować wspaniałą zabawę integrującą  lokalną  społeczność, jest dobrą okazją  do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy oraz poszerzania kręgu znajomych.

Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten niedzielny, popołudniowy czas.

Zorganizowanie takiej imprezy było możliwe dzięki wspólnej i zorganizowanej pracy nauczycieli, pracowników szkoły i Rady Rodziców.

Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom i Sponsorom, których w tym roku było naprawdę wielu.

Byli to:

Pan Roland Szydło  i Firma YANKO, państwo Halina i Andrzej Klęsk, Beata i Piotr Urban,  Jadwiga i Janusz Biesiadeccy, Ewa i Wojciech Przybyło, Katarzyna i Mariusz Pomykała, pani Krystyna Stachowska, Renata Szczepanik, Justyna Cygan,  państwo Stankiewiczowie – właściciele  pizzerii „U STANKA”, Centrum  Zabaw „Kolorowy Świat”, Delikatesy „Centrum” w Zalesiu, FHU Greinplast, FHU Majster, Hurtownia „ ANIA”,  Przychodnia ANIMED w Kielanówce, wolontariuszki z Fundacji „Mam Marzenie” oraz Wydział Zdrowia UM w Rzeszowie

Bardzo dziękuję Pani Anecie Pańczak, przewodniczącej Rady Rodziców, za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie Pikniku  oraz wszystkim  rodzicom, którzy piekli ciasta i pomagali przy sprawnym cateringu.

Dziękuję paniom z zespołu „Matysowianie” za upieczenie pysznych proziaków, którymi częstowaliśmy uczestników naszego spotkania.

Szczególne podziękowania kieruję dla Panów Mariana Rejmana i Zenona Stawickiego, którzy powozili pięknymi bryczkami zaprzężonymi we wspaniale przystrojone konie.

Dziękuję naszym strażakom z miejscowej OSP, moim koleżankom i kolegom oraz pracownikom szkoły za pomoc w organizacji spotkania i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok.

Lidia Kupiszewska