Dzień Babci i Dziadka

przez aw

Na Babcię i Dziadka zawsze można liczyć – przyprowadzają wnuki do szkoły, pomagają w odrabianiu lekcji, opowiadają najpiękniejsze bajki, zabierają na długie spacery. Wnuczęta są im za to wdzięczne każdego dnia, ale szczególnie okazują to w dniu ich święta.

Tak też było i tego roku. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły szykowali się do Dnia Babci i Dziadka wiele dni wcześniej.  Dzieci z przedszkola i zerówki ćwiczyły śpiew piosenek i układów tanecznych, recytację  wierszy i życzeń. Uczniowie klas I –III przygotowali na tę uroczystość przedstawienie jasełkowe. Wszystkie dzieci podczas zajęć plastyczno- technicznych wykonywały wspaniałe prezenty dla najmilszych. Kiedy wszystko było już „dopięte na ostatni guzik” można było zaprosić gości.

22 stycznia odbyła się w Kościele Parafialnym środowiskowa akademia, na którą zaproszono seniorów z naszej miejscowości oraz babcie i dziadków ze wszystkich zakątków kraju. Choć na dworze panował ostry mróz zaproszeni licznie przybyli na spotkanie. Najpierw gości powitała składając serdeczne życzenia pani dyrektor Lidia Kupiszewska, a potem gospodarz ks. Jan Pyziak. Ze względu na szczególne miejsce był czas na modlitwę ale i… wesołe świętowanie. Mali artyści spisali się na medal.  Wszyscy pięknie śpiewali i recytowali z pamięci długie wiersze. Nawet  jasełkowe diabły czuły się w kościele komfortowo, bo w takim dniu serdeczność i miłość  jest najważniejsza.

Krystyna Kielar