Obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

przez aw

5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się w sali gimnastycznej udekorowanej kolorowymi plakatami promującymi wolontariat.

Na wstępie dyrektor szkoły mgr Lidia Kupiszewska  przywitała przybyłych do nas z tej okazji przedstawicieli Fundacji „Iskierka”, „Mam Marzenie” oraz studentkę z Koła Badań nad Wolontariatem: panie Justynę Witkoś, Karolinę Szynal, Sylwię Szot, Paulinę Osuch Mazurek oraz Annę Maternia. Zaproszone Panie opowiedziały wszystkim zebranym o różnorodnych działaniach wolontariackich i poinformowały w jaki sposób uczniowie razem z nauczycielami mogą wspierać te inicjatywy. Uczniowie mieli okazję porozmawiać z wolontariuszami o ich codziennej pracy z osobami potrzebującymi pomocy. W trakcie rozmowy padało mnóstwo ciekawych pytań.

Całe spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec nasi goście otrzymali od uczniów ręcznie zrobione Mikołaje. Panie wolontariuszki odwdzięczyły się wszystkim przygotowując balony modelowane na różne kształty, a najbardziej aktywnym wręczyły drobne upominki.

Monika Sitek