„Baw się z nami” na sportowo

przez aw

18 maja 2017r. po raz kolejny odbyły się w Szkole Podstawowej w Matysówce Gminne Igrzyska Sportowe pn. ,,Baw się z nami”. Do udziału w nich zapraszani są uczniowie klas trzecich z wszystkich szkół naszej gminy. Zawody te cieszą się wielkim zainteresowaniem uczniów i opiekunów, i tak też było tym razem.

Do turniejowych potyczek przystąpiło pięć drużyn. Rywalizowały one w siedmiu regulaminowych konkurencjach. Były to: bieg sztafetowy, konkurs rzutów piłeczką do worka, drużynowy skok w dal z miejsca, wyścigi w workach, bieg z przeciąganiem szarfy, wyścigi z zamianą piłek, strzały do bramki. Każdy uczestnik mógł zaprezentować swoje najlepsze predyspozycje sportowe. Zawodnicy pokonywali odległości w rekordowych czasach, wykazywali się doskonała skocznością. W strzałach na bramkę „królowały” dziewczynki – to one zdobyły najwięcej punktów dla swoich drużyn. Konkurencje przygotowane zostały tak, by w zawodach mogli uczestniczyć również opiekunowie. „Starsi” zawodnicy brali udział w konkursie rzutów piłeczką do worka.  Nauczyciele walczyli pod ogromna presją, ponieważ każdy punkt był na wagę złota. Poziom drużyn w tej edycji był bardzo wyrównany. W zawodach zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Matysówce, kolejne miejsca na podium zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Kielnarowej i Tyczyna. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar, wszystkim zaś szkołom na pamiątkę spotkania wręczono dyplomy i nagrody. Każda szkoła dostała zestaw piłek do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę nożną, by szlifować formę do następnych zawodów.

Dzieci miały okazję poznać się uczestnicząc w zabawach integracyjnych przygotowanych przez organizatora. Wykazywały się siłą i wytrwałością w konkurencji przeciągania liny, grały w ulubione gry drużynowe. Poprzez udział w spotkaniu uczyły się zdrowej rywalizacji, współpracy w zespole oraz poszanowania dla przeciwnika. Wszystkim zespołom należy się za to złoty medal.

W imieniu „małych sportowców” dziękujemy Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie za pomoc finansową w organizacji zawodów.

Krystyna Kielar