III miejsce w IV Turnieju Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim

przez aw

10 maja b.r. nasi uczniowie brali udział w Gminnym Turnieju Wiedzy o Literaturze i Języku Polskim zorganizowanym przez Gminę Tyczyn oraz Miejską i Gminną Bibliotekę Publiczną w Tyczynie pod patronatem Burmistrza Tyczyna…
Drużyna w składzie: Kinga Dopart i Szymon Goszka z kl. V oraz Julia Rzońca i Filip Szmist z kl. VI w rywalizacji z drużynami ze wszystkich szkół podstawowych gminy Tyczyn zajęła III miejsce. W siedmiu rundach wszyscy uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu budowy zdania, znajomością lektur szkolnych, zasad ortograficznych i przysłów polskich oraz umiejętnością napisania opowiadania. Wiedza uczestników była tak wyrównana, że miejsce na podium zdobyliśmy w dogrywce rywalizując ze szkołą z Hermanowej.
 Wszystkim zawodnikom piękne statuetki, nagrody i dyplomy wręczył Burmistrz Tyczyna pan Janusz Skotnicki.
Pamiątkowe zdjęcia można obejrzeć na stronie: http://www.tyczyn-biblioteka.pl/?dzialalnosc-kulturalno-oswiatowa/imprezy-dla-dzieci/2017/iv-turniej-wiedzy-o-literaturze-i-jezyku-polskim
Wanda Drabicka