Czekamy na święta

przez aw

W szkole panuje już mikołajkowo – świąteczny nastrój. Na korytarzach i w klasach pojawiły się dekoracje i prace plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Są również pięknie przystrojone choinki.

6 grudnia wszyscy uczniowie z niecierpliwością czekali na wymarzone prezenty od Świętego Mikołaja. Mikołaj osobiście odwiedził w tym dniu najmłodsze dzieci z punktu przedszkolnego i oddziału przedszkolnego.

Uczniowie klasy II i III otrzymali w prezencie słodycze i bilety do kina. Wybrali się na film „Biuro Detektywistyczne”. Pierwszoklasiści zaś w tym roku musieli sami odnaleźć worek z prezentami przeznaczonymi dla nich. Wszelkie wskazówki dotyczące poszukiwań otrzymali w liście pozostawionym przez Świętego Mikołaja. Radość była wielka, gdy w końcu odnaleźli „skarb”. W starszych klasach tradycyjnie już zorganizowane zostały Mikołajki klasowe.

Wszyscy chętni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Świątecznym Projekcie. Były to warsztaty prowadzone przez wolontariat studencki PROJEKTOR, którego liderem była pani Magdalena Zagrobelna. Zajęcia odbyły się trzykrotnie. Ich celem było rozbudzanie kreatywności, integracja uczniów, nauka techniki scrapbookingu i quillingu, kształcenie zdolności manualnych. Z pomocą wolontariuszy dzieci wykonały  piękne kartki świątecznie i makaronowe choinki.

Jak co roku zorganizowany został  kiermasz bożonarodzeniowy. Można było kupić piękne kartki świąteczne oraz smaczne pierniki. Tuż przed świętami odbyły się wigilie klasowe.

21 grudnia kolędowaliśmy  razem ze Szkołą Muzyczną AVmusic. Była to jednocześnie okazja do zaprezentowania przez uczniów naszej szkoły swoich umiejętności wokalnych i instrumentalnych zdobytych na zajęciach pozalekcyjnych w tej właśnie szkole muzycznej. Kolędy wspaniale grali i śpiewali: Ewelina Nowak, Kinga Dopart, Julia Rzońca, Filip Dopart, Marcin Król, Szymon Goszka. Towarzyszył im zespół nauczycieli w składzie: Aneta Leniart, Witold Leniart, Bartłomiej Leśniak, Daniel Pryk. Artyści wprowadzili nas w cudowny świąteczny nastrój.

22 grudnia wszyscy zebraliśmy się w Domu Ludowym na szkolnej wigilii  i jasełkach.

Małgorzata Bąk