PIKNIK RODZINNY NA OSIEDLU MATYSÓWKA

przez aw

W ciepły czerwcowy dzień, dokładnie 15 czerwca 2024 roku, na terenie Szkoły Podstawowej nr 34 w Rzeszowie odbył się uroczy Osiedlowy Piknik Rodzinny. To wydarzenie było owocem współpracy Rady Osiedla Matysówka, Rzeszowskiego Domu Kultury oraz naszej szkoły podstawowej.

Organizatorzy przygotowali bogaty program atrakcji, które dostarczyły uczestnikom niezapomnianych chwil, rozrywki oraz umożliwiły wspólne spędzenie czasu. Najmłodsi mogli wziąć udział w różnorodnych grach i zabawach, prowadzonych przez zespół animatorów. Czekały na nich dmuchane zjeżdżalnie, karuzela, malowanie twarzy oraz fotobudka. Dla dzieciaków były to prawdziwe cuda!

W programie artystycznym nie zabrakło również uczniów klas I-III, którzy z okazji Dnia Mamy i Taty zaprezentowali swoje umiejętności. Szkolny chór zaczarował wszystkich niezwykłym wykonaniem letnich przebojów. Gromkie brawa dla naszych artystów potwierdzają, że śpiew, taniec i zabawa łączą pokolenia!

Na scenie wystąpił także Zespół Śpiewaczy „Matysowianie”, a tancerki z „Tanecznego Rzeszowa” zaprezentowały taniec bahaty; do wspólnej lekcji zaproszono publiczność, która z entuzjazmem uczyła się pierwszych kroków. Późnym wieczorem wszyscy zgromadzeni mogli z kolei potańczyć przy muzyce zespołu „Rzeszowskie Waryjoty”. Integracyjny charakter pikniku przypadł wszystkim do gustu.

Nie tylko zabawa była ważna – podczas wydarzenia można było wesprzeć leczenie Kacpra Śliza, mieszkańca osiedla Zalesie, czekającego na operację ortopedyczną. Z inicjatywy i z pomocą naszych uczennic, Mai i Zosi, odbył się kiermasz książek pt. „Razem czytamy. Razem zbieramy. Kacperkowi pomagamy”,  z którego dochód został przekazany na szlachetny cel. To wspaniały przykład tego, jak można działać razem dla dobra innych.

Na stoisku gastronomicznym nie brakowało pysznych ciast, przygotowanych przez rodziców uczniów, smażonej kiełbaski oraz zupy myśliwskiej serwowanej przez samego kucharza z „Zamku Dubiecko”. Dla spragnionych była też orzeźwiająca lemoniada, napoje, kawa i herbata.

Miłośnicy sportu mogli rozegrać emocjonujący mecz piłki siatkowej, a także sprawdzić swoje umiejętności w szachach na świeżym powietrzu.

Integracyjny charakter pikniku sprawił, że wzięło w nim udział wiele osób i każdy odnalazł dla siebie coś interesującego. Te wspaniałe wydarzenia były możliwe dzięki  niezwykłym osobom zaangażowanym w organizację pikniku: naszym sponsorom i darczyńcom, zarówno tym, którzy od lat wspierają nasze inicjatywy, jak i tym nowym, którzy po raz pierwszy wsparli nasze przedsięwzięcie – Im składam najserdeczniejsze podziękowania. Mam nadzieję, że wspólnie jeszcze nie raz sprawimy naszym uczniom, ich rodzicom oraz wszystkim mieszkańcom naszego osiedla wiele radości i dostarczymy pozytywnych emocji podczas chwil spędzonych w miłej i rodzinnej atmosferze.

Piękna pogoda, bogata oferta atrakcji oraz pyszne jedzenie sprawiły, że tegoroczny Piknik Rodzinny na Osiedlu Matysówka można uznać za wyjątkowo udany.

Małgorzata Płodzień
Dyrektor SP 34 w Rzeszowie