Obchody Dnia Dziecka w naszej szkole

przez aw

Dzień Dziecka to jedno z najbardziej radosnych świąt, które obchodzone jest na całym świecie. Również w naszej szkole był to dzień szczególny, w którym królowały zabawa i radość.

Wczesnym rankiem  wizytę złożyła nam pani wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska, która złożyła dzieciom życzenia oraz wręczyła drobne upominki. Dobrą atmosferę podtrzymały słoneczna pogoda oraz uwielbiane przez dzieci zawody sportowe. Na podwórku szkolnym pojawiła się dostojna, budząca miłe skojarzenia z nową szkołą budowla, tyle że nadmuchiwana i mająca postać zamku z sąsiadującą obok zjeżdżalnią. Ach, cóż to były za emocje! Dla dzieci frajda związana z kombinacyjnymi fikołkami, dla dorosłych okazja do tęsknego powzdychania za nową szkołą. Idealne usytuowanie, nowiutka, wygodna, budząca tyle radości i pozytywnych emocji… Ech! Trzeba nadmienić, że sprawcą tych niezapomnianych doznań była nasza Rada Rodziców, która zadbała o sprowadzenie wymienionych atrakcji. Równolegle w szkolnej bibliotece odbywały się Ogólnopolskie Wybory Książki. Nasi uczniowie licznie stawili się przy urnie wyborczej, ponieważ rozrywka intelektualna nie jest im obca, chętnie czytają, traktując książkę jak przyjaciela, z którym można przeżyć wiele przygód. W najbliższym czasie poznamy wyniki głosowania.

Z pewnością ten wyjątkowy dzień możemy zaliczyć do udanych, świętowany z uśmiechem na twarzy, radością w sercu i słodkimi marzeniami w głowie.

Teresa Kowal