Mamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników!

przez aw

Są nimi uczniowie klas I i III: Tomasz Goszka, Filip Sawicki i Oliwia Pomykała, którzy zajęli II miejsce, zdobywając nobilitujący tytuł I Wicemistrza Polski.

Konkurs polegał na czytaniu wybranych książek i rozwiązywaniu testów sprawdzających ich znajomość. Na etapie pierwszym była to praca w domu, z dopuszczalną pomocą rodziców, etap drugi i trzeci był pracą samodzielną – uczniowie rozwiązywali testy w szkole, w tym test finałowy online zespołowo. Nasi laureaci uzyskali 82% punktów, co dało im awans do grupy najlepszych w kraju. Należy również wspomnieć o przedstawicielach klasy VI, którzy brali udział w teście finałowym, zdobywając 65% punktów. Zabrakło jedynie 5% do uzyskania tytułu II Wicemistrza Polski. Gratulujemy naszym laureatom oraz pozostałym uczestnikom konkursu!  Zachęcamy wszystkich uczniów do spróbowania swoich sił w roku następnym. Ahoj, przygodo z książką!

Teresa Kowal