Poprzez szumy i wodospady Roztocza

przez adminMK


Zobaczyliśmy niezwykły Zamość! Byliśmy w ZOO! Słuchaliśmy szumów na Tanwi! To była wspaniała wycieczka dla klas IV- VIII, podczas której udało się zwiedzić najważniejsze zabytki miasta Zamość, obejrzeć najbardziej kolorowy Rynek w Polsce oraz Rynek Solny I Rynek Wodny – „perły renesansu”. Wysłuchaliśmy pasjonujących legend i historii o mieście.


Potem ruszyliśmy do ZOO, w którym mogliśmy przez chwilę podglądać przedstawicieli wielu gatunków zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyły się małpy skaczące „niedościgle i robiące różne figle”.


Najpiękniejszych widoków dostarczył nam spacer nieopodal rzeki Tanwi. Progi skalne znajdujące się na rzece robiły nie tylko niezapomniane wrażenie wizualne, ale intrygowały niezwykłymi wodospadami i dźwiękami, które zagłuszały wszystko dookoła. Przeszliśmy również obok Źródełka Miłości, którego dotknięcie ma gwarantować spełnienie marzeń. Jeśli ta magia rzeczywiście działa, to życzymy sobie kolejnej wspaniałej przygody!!!