Spotkanie z policjantem

przez aw

W naszej szkole dla uczniów klas od III do VIII zostało zorganizowane spotkanie z Tomaszem Surowiakiem, aspirantem sztabowym z Referatu Do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej w Rzeszowie, który przypomniał wszystkich zebranym o zasadach odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przestrzegł przed niebezpieczeństwami, z jakimi można spotkać się w sieci. Dużo mówiono o zagrożeniach i przemocy, które czyhają na młodzież w internecie. Przedstawione zostały również ewentualne konsekwencje prawne (nadzór kuratorski, sąd rodzinny)  wynikające z niewłaściwego i szkodliwego działania przeciwko innym. Ponadto zwrócono uwagę na inne ryzykowne zachowania związane z alkoholem czy narkotykami.

Rozmowa ze specjalistą na pewno unaoczniła uczniom, że nikt nie jest bezkarny, a ,,odpowiedzialność” jest kluczowym słowem dotyczącym naszego bezpieczeństwa.