Narodowe Święto Niepodległości

przez aw

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. W tym roku wspólnie i radośnie świętowaliśmy 123 rocznicę tego wydarzenia.

W tym wyjątkowym dniu listopada uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie pt ,,Podróż przez wieki” przygotowane przez klasę V. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze momenty z historii naszego kraju oraz bohaterów tych wydarzeń. Przeszliśmy z duchem przeszłości drogę od narodzin państwa polskiego, przez jego potęgę i upadek,  aż do odrodzenia się niepodległej  i wolnej Rzeczypospolitej Polskiej. Z poczuciem dumy razem zaśpiewaliśmy hymn Polski. Słowa Józefa Wybickiego ,,Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” głośno niosły się po szkole, przepełniając nas radością i szczęściem, że to MY tworzymy Polskę.

Agnieszka Kopacka