Dzień Papieski

przez aw

W niedzielę 13 października obchodziliśmy w całej Polsce już po raz dziewiętnasty Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem: „Wstańcie! Chodźmy!”. Co roku społeczność naszej szkoły włącza się również w obchody tego dnia. W czwartek, 17 października, odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy szóstej przypomnieli swoim koleżankom i kolegom z pozostałych klas dzień, który 41 lat temu zapisał się w pamięci wszystkich Polaków. Nasz naród został wyróżniony wyborem jednego z synów polskiej ziemi na papieża, czyli widzialną Głowę Kościoła. W czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II zjednał sobie cały świat, przez co również rozsławił naszą Ojczyznę. I choć nie ma go wśród nas już od 14 lat, i nikt z uczniów nie pamięta nawet jego pogrzebu, bo najstarsi byli wtedy małymi dziećmi, to jednak nigdy nie możemy zapomnieć o największym z Polaków.

Akademię uświetnił występ chóru szkolnego, który wykonał pieśni: „Moje miasto Wadowice”, „Dziękujemy Ci, Ojcze święty!” oraz „Lolek”. Uroczystość zakończono wspólnym, gromkim śpiewem „Barki”.

Ks. Piotr Fortuna