Uczniowie z Matysówki wspierają akcję Listy dla Ziemi

przez aw

Z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do akcji Listy dla Ziemi organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka.

Nasze wsparcie zaowocowało 58 listami skierowanymi do różnych osób w zależności od autora. Były listy do mieszkańców Ziemi, mieszkańców Matysówki, do dorosłych, do kolegów i koleżanek, do nauczycieli i do rodziców.

Dzieci zwracały uwagę na różne rzeczy. Niektóre pisały o tym, jak ograniczyć produkcję śmieci, inne o tym jak źle się żyje, gdy otacza nas zanieczyszczone powietrze, woda i gleba. Listy były tak różne dlatego, że każdy uczestniczył w lekcji poświęconej aktualnym problemom naszej Planety i skupiał się na wybranym przez siebie zagadnieniu.
Listy przybierały też różne formy. Uczniowie pisali o tym co może nas spotkać złego jeśli ludzie nie zmienią swojego postępowania. Znalazły się tam takie scenariusze jak całkowita zagłada naszej Planety. Były też listy zachęcające ludzi do zmiany postępowania, motywowane pozytywnymi przykładami np. bujną zieloną okolicą, przepełnioną pięknie śpiewającymi ptakami, obfitością kwiatów i wielokolorowych motyli.
Jak widać ile dziecięcych głów tyle pomysłów. Najlepsze i najpiękniej przedstawione pomysły mieli: Melania Guzek z kl. VI, Agata Dziura z kl. VI i Szymon Goszka z kl. III. Chociaż wybór był trudny, ponieważ wszyscy uczniowie bardzo się przyłożyli.

 Aldona Wójcik