Jak rozweselić Planetę?

przez aw

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.  Z tej okazji uczniowie klasy czwartej przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli o czym warto pamiętać, aby cieszyć się z wszelkich dóbr naszej Planety jak najdłużej.

Głównymi bohaterami byli Jacek i Wacek, chłopcy lubiący grać w piłkę i jeść cukierki. Ich krótka przygoda pokazała, że wystarczy, aby każdy wyrzucił jeden papierek, a powstanie w danym miejscu śmietnisko.

Widząc chorą Panią Ziemię, żałosny Las, brudne Powietrze oraz Wisłę, która już nie jest Królową Rzek, chłopcy szybko poprawili swoje postępowanie i posprzątali najbliższe otoczenie.

Wspólnie z innymi dziećmi przypomnieli jak segregować śmieci i co robić, żeby dbać o Ziemię. Wszystko skwitowali krótkim przesłaniem:

„Nie ważne czy jesteś duży czy mały,
dbaj o swoje otoczenie!”

W drugiej części naszych szkolnych obchodów zaprezentowali się uczniowie klasy trzeciej w kilku ekologicznych tańcach. Ich rekwizytami były puste butelki po napojach. Te, jakby się mogło wydawać, śmieci świetnie sprawdziły się w roli instrumentów muzycznych. Do tego stopnia, że cała sala włączyła się do ich występu.

Potem wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Moja Planeta” Majki Jeżowskiej. Po takim zakończeniu śmiało można stwierdzić, że nasi uczniowie wiedzą, co złego może spotkać Ziemię i jak o nią dbać.

Aldona Wójcik