„Mali Giganci” są wśród nas!

przez aw

W sobotę 7 marca w telewizji TVN miała miejsce premiera programu ”Mali giganci”. W 1 odcinku wśród uczestników wystąpiła para taneczna z naszego terenu – Weronika Płodzień uczennica kl. IV Szkoły Podstawowej w Matysówce  ze swoim partnerem tanecznym Michałem Kamińskim  z Rzeszowa. W swoim pokazie zatańczyli do muzyki z filmu „Rio 2”, stąd ich błękitne stroje nawiązujące do głównych bohaterów. Naszym „gigantom”  zabrakło odrobiny szczęścia, by znaleźć się w drużynie Uli Chincz, ale mimo to była to dla nich niezapomniana przygoda.

Tancerze mieli możliwość poznania prawdziwej sceny, kulisów programu i wielu znanych postaci: dziennikarzy, aktorów, muzyków (m.in. Ulę Chincz, Natalię Lesz, Czesława Mozila, Piotra Rubika), prezentera Filipa Chajzera, jury programu (Katarzynę Bujakiewicz, Agnieszkę Chylińską, Kubę Wojewódzkiego) oraz inne  osoby zaangażowane w powstanie programu. W wolnych chwilach dzieci zwiedzały stolicę. No cóż, życie toczy się dalej…

Michał i Weronika są parą tańczącą w Tanecznym Klubie Sportowym „Gasiek” w Rzeszowie. Michał ma 11 lat , Weronika niespełna 10, a na swoim koncie wiele sukcesów. Obecnie posiadają najwyższą klasę taneczną C w kategorii 10-11lat. Są mistrzami Okręgu Podkarpackiego w tańcach latynoamerykańskich i wicemistrzami w tańcach standardowych, finalistami Mistrzostw Polski i zdobywcami wielu medali i pucharów  w ogólnopolskich turniejach tanecznych. Taniec to ich pasja, dlatego ćwiczą intensywnie kilka razy w tygodniu, by ciągle doskonalić swoje umiejętności. Więcej o ich tańcu i sukcesach można przeczytać i zobaczyć  na stronach  internetowych np. „Mali giganci”:

Taniec nowoczesny kontra taniec towarzyski

Szaleństwo wygrało z profesjonalizmem

10-latek o swoich planach i … wyglądzie

Weronika i Michał(foto 1)

Weronika i Michał(foto 2)

Weronika i Michał (foto 3)


Linki do stron z turniejów  i pokazów  Weroniki i Michała:

Michał Kamiński i Weronika Płodzień taniec towarzyski

III OTTT STARDANCE 2014 10-11 D (1/2 latin)

Wieczysty 2015 10 – 11 OPEN LATIN

Wieczysty 2015 10 – 11 OPEN (standard)

Strona z wynikami z turniejów tanecznych:

sportdance.info

Małgorzata Płodzień