Dzień Nauczyciela

przez aw

Tegoroczny 14 października, choć przypadł w dzień powszedni, był „milszy niż niedziela”, jak zapewniali nas młodzi artyści, uczniowie naszej szkoły. Bo przecież to Dzień Nauczyciela. Szczególny dzień w roku dla każdego pedagoga i pracownika szkoły, kiedy podopieczni, uczniowie i wychowankowie składają podziękowania za trud i serce.

I „choć goście szacowni i poważne miejsce”, program artystyczny przygotowany pod kierunkiem p. T. Kowal miał charakter głównie rozrywkowy. Uczniowie klasy piątej zaprezentowali humorystyczną i jakże symboliczną wędrówkę nauczyciela od niemal beztroskiego, pełnego zapału i dobrych chęci raju, przez trudne, lecz jednoznaczne piekło, po niemożliwą do zdefiniowania ziemię. Uzupełnieniem obrazu „Skąd wziął się nauczyciel na świecie” był występ szóstoklasistów w skeczu z repertuaru Kabaretu Moralnego Niepokoju „W bibliotece”. Pokazywał on – powodując ciągłe wybuchy śmiechu zgromadzonej publiczności – kondycję współczesnego czytelnika, nie tylko szkolnego zapewne.
Akademię zakończyły serdeczne życzenia, kwiaty i piosenka, a potem spotkania w mniejszym i większym gronie, rozmowy, ciepłe słowa, uśmiechy…

Teresa Kowal