Zdrowe sałatki

przez aw

Uczniowie naszej szkoły razem z opiekunami biorą udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Czas na zdrowie”, a także starają się o certyfikat Zielonej Flagi. W związku z tym szczególny nacisk kładzie się na promowanie zdrowego odżywiania w szkole i poza nią. Najlepszym sposobem na to są zajęcia praktyczne.

I tak, 5 maja, uczennice ze szkolnej Ligi Ochrony Przyrody oraz Zdrowej Drużyny(nazwa naszej grupy w „Czasie na zdrowie”) przygotowały pyszne i kolorowe sałatki wiosenne. Zadanie było niezwykle trudne, bo każda sałatka miała być zdrowa, kolorowa i przede wszystkim miała smakować całej Drużynie.

W trakcie pracy prowadzone były rozmowy nt. zasad zdrowego odżywiania i wartości odżywczych przyniesionych produktów. Zajęcia te minęły „bardzo smacznie” i niestety zbyt szybko.

Aldona Wójcik