ZABAWA MASĄ BALONOWĄ

Szukasz pomysłu na zabawę? Świetnym pomysłem jest stworzenie tzw. Masy balonowej. Można ją rozciągać, ściskać, lepić z niej różne kształty. Dobrym pomysłem okazuje się również włożenie w nią słomki do napojów i wydmuchiwania balonów. Daj ją dziecku do ręki, a przekonasz się ile ciekawych rzeczy stworzy! Nie obawiaj się bałaganu, bo masa bardzo łatwo odchodzi zarówno z rąk, jak i ze stolika.

PRZEPIS:
-miska
-klej w płynie\klej szkolny
-pianka do golenia(jeśli nie ma to masa będzie po prostu mniej puszysta)
-kilka kropli płynu do naczyń
-odrobina żelu do prania

Składniki łączymy ze sobą. Ważne żeby dodać podobne proporcje żelu i kleju. Ilość masy jest dowolna 🙂 Masę możemy wylać na talerz, a po włożeniu słomki i dmuchaniu w nią, powstają wielkie bańki.

opr. Karolina Wójcik – Paszyńska