Wielkanoc

PROPOZYCJA WYKONANIA WIELKANOCNEGO  BARANKA

Do wykonania wielkanocnego baranka z papieru potrzebny będzie: biały oraz szary papier, rolka po ręczniku papierowym, patyczki do uszu, klej, nożyczki.

Pracę należy rozpocząć od  przecięcia papierowej rolki  na wysokości 6cm. Następnie ucinamy patyczki do uszu i wykorzystujemy tylko ścięte końcówki. Te końcówki będą futerkiem baranka.

Z szarego papieru wycinamy okrąg a brzegi docinamy w falę. Ścięte końcówki patyczków przyklejamy do rolki papierowej. Zaczynamy od góry do dołu. Odcięty okrąg oklejamy patyczkami w dwa rzędy.

Z białego papieru wycinamy twarz baranka i dorysowujemy oczy. Następnie łączymy głowę z tułowiem.

A oto inna propozycja wykorzystania rolki, tym razem po papierze toaletowym:

Do wykonania pracy potrzebne będą: rolki po papierze toaletowym, blok techniczny, nożyczki, klej, farby lub flamastry. Na kartce z bloku rysujemy szkic zwierzątka lub jego części. Rolkę  papieru spłaszczamy i tniemy około 1 centymetrowe paski. Powstaną w ten sposób elementy przypominające łezki.  Następnie wycięte elementy przyklejamy na kartkę tak, aby pokryć nimi szkic zwierzątka. Potem wypełniamy je farbami lub kolorowymi pisakami.

Propozycja wykonania wiosennej sałatki –  zdrowej i smacznej. W sam raz na przerwę w nauce domowej

Składniki:
^sałata lodowa
^pomidor
^dwa jajka  ugotowane na twardo
^ pół kostki sera feta  lub sera bałkańskiego
^czerwona cebula
^kilka zielonych oliwek
^garść słonecznika

Przygotowanie:

Sałatę tniemy na drobne kawałki, wrzucamy do miski , a następnie kolejno dorzucamy kolejne składniki: pokrojonego, pomidora, pokrojony w kostkę ser feta, pokrojone jajka, cebulę i oliwki .Całość posypujemy słonecznikiem.

Sos: do szklanki wlewamy oliwę, trochę octu balsamicznego, dwa ząbki czosnku przeciśniętego przez praskę. doprawiamy sola i pieprzem .Całość intensywnie mieszamy, następnie polewamy przygotowaną sałatkę.

Jadwiga Olech