PORADY PEDAGOGA – TRENING MOTYWACYJNY

Moi drodzy uczniowie, Witam wszystkich bardzo serdecznie!

Po odrobieniu zadań i przygotowaniu się do  kolejnych zajęć, w chwili wolnej zapraszam na zajęcia z motywacji.

Kilka słów o motywacji….

Jaka motywacja decyduje o tym, że ludzie uczą się, doskonalą swój warsztat pracy,

zdobywają nowe umiejętności? Jak wzbudzić u siebie taką motywację?

Jednym z prostszych sposobów jest uświadomienie sobie przez każdego z nas i powtarzanie

w myślach w momentach trudniejszych ( które wymagają od nas większej pracy – w naszej

ocenie) słów:

  • to jest dla mnie ważne,
  • muszę to lepiej poznać, zrozumieć,
  • to mi się w życiu przyda,
  • to jest ciekawe i przydatne dla mnie,
  • to mnie rozwija,
  • to mnie przybliża do celu,
  • chcę się uczyć,
  • ………………, (tu możecie podać jeszcze  inne swoje skuteczne określenia).

Najważniejsze, abyśmy mieli świadomość, że wiele decyzji, które teraz podejmujemy może na zawsze wpłynąć na nasze życie. To, jak teraz traktujesz swoją edukację, będzie wpływało na osiąganie kolejnych celów. To czy teraz dbasz o siebie i postępujesz zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego w sprawie KONORAWIRUSA COVID -19 też jest bardzo ważne. Możesz przez to zadecydować o stanie zdrowia Twoim i całej rodziny.

Aby osiągnąć coś naprawdę wielkiego, musimy wiele razy pokonywać nasze słabości – strach, zmęczenie, niepewność, naturalną skłonność do zwlekania, szukania łatwej  przyjemności i stosowania najłatwiejszych rozwiązań, które rzadko są najlepsze. Zamiast zrobić w tej chwili coś, na co mamy ochotę, bo jest proste i daje NATYCHMIASTOWĄ przyjemność, trzeba się przemóc i robić rzeczy trudne, być może nie przynoszące w krótkim okresie takiej satysfakcji, ale istotne z punktu widzenia naszych dalszych planów. I to jest właśnie to!

Sukces zaczyna się od wygrania z samym sobą – ze swoją słabością, lenistwem, również od wielu odważnych decyzji. Droga do sukcesu to ustawiczna praca nad kształtowaniem swojego charakteru i praktykowaniem samodyscypliny. Wytrwałość można rozwijać pracując nad zaufaniem do siebie samego, odwagą, pozytywnym nastawienie oraz stosowaniem takich metod jak samokontrola (planowanie czasu), nagradzanie siebie i inne. Warto popracować nad tymi cechami, aby łatwiej osiągać sukcesy…, aby szczęśliwiej wszystkim nam się żyło. Niech mottem naszej wspólnej pracy będzie tablica z napisem:

TRENING MOTYWACYJNY – kliknij

MOTYWACJA –  ĆWICZENIA – kliknij

Halina Krzysztofińska

Pedagog szkolny