Dzień Papieski

przez aw

W niedzielę 16 października obchodziliśmy w całej Polsce XXII Dzień Papieski. W tym roku był on przeżywany pod hasłem: „Blask prawdy”. Hasło zostało zaczerpnięte z encykliki św. Jana Pawła II – Veritas Splendor.

Co roku społeczność naszej szkoły włącza się w obchody tego dnia. W czwartek 20 października odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klasy ósmej przypomnieli swoim kolegom i koleżankom z młodszych klas nauczanie św. Jana Pawła II zawarte we wspomnianej encyklice, dotyczące prawdy, miłości i wolności w życiu człowieka, ukazując je na przykładzie św. Stanisława Kostki, bł. Carla Acutisa i św. Tarsycjusza.

Akademię uświetnił występ prowadzonego przez panią Justynę Micał chóru szkolnego, który wykonał pieśni: „Moje miasto Wadowice”, „Lolek” i „Bo nie zastąpi ciebie nikt”. Na zakończenie akademii odśpiewano wspólnie „Barkę”.

ks. Piotr Fortuna