Sprzątanie Świata 2022 – „Wszystkie śmieci są nasze”

przez aw

 Kolejny rok sprzątaliśmy nasz kawałek świata! Wyposażeni w worki, rękawiczki ruszyliśmy oczyścić naszą najbliższą okolicę.

Codziennie chodzimy tymi ścieżkami i zależy nam, aby nasz świat był CZYSTY i PIĘKNY. Zdarza się, że nieraz mijamy rozrzucone śmieci, bo nie mamy czasu ich podnieść, bo ich nie zauważamy, a czasami nie schylamy się po nie – bo nie są ,,nasze’’. A to przecież nieprawda, bo wszystkie śmieci są właśnie nasze – ludzkie. To my zostawiamy po sobie góry puszek, butelek, papierów itp. Dlatego naszym obowiązkiem jest posprzątać to, co szpeci, szkodzi, niszczy nasze otoczenie, miasto, kraj, planetę – jedyną, jaką mamy do życia.

Sprzątanie – udało się na medal! Worki ze śmieciami zostały odstawione w bezpieczne miejsce, tak by nie zagrażały więcej nikomu. Matka Ziemia na pewno była z nas dumna – chociaż w ten jeden dzień w roku.

Agnieszka Kopacka