XX Piknik Rodzinny

przez aw

5 czerwca 2022 r. odbył się w naszej szkole XX Piknik Rodzinny, tradycyjnie odbywający się z okazji Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka. To plenerowe wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych przez naszą szkołę, ale przez ostatnie lata trwała pandemia COVID-19 i towarzyszyło nam odosobnienie,  poczucie strachu, zagrożenia i stres związany ze zdrowiem i pracą.

Po dwóch latach ograniczeń z nią związanych można było nareszcie się spotkać w szerszym gronie, była to więc okazja do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy, do wzajemnego poznawania się, zacieśniania więzi, poszerzania kręgu znajomych. Uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice uczniów wraz z pociechami oraz mieszkańcy osiedla Matysówka. Nie zabrakło gości specjalnych – były z nami –jak zawsze – Pani Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa i Pani Danuta Szyszka, radna z naszej dzielnicy, Panie Beata Żmuda – przewodnicząca Rady Osiedlowej i Dominika Gil z RDK, Pan Roland Szydło, księża Jan Pyziak i Piotr Fortuna.

Spotkanie to było  też promocją szkoły, sportu i zdrowego, aktywnego stylu życia i okazją na utrwalanie bliskich więzi rodzinnych, które są gwarancją chroniącą przed popadaniem w różne nałogi.

Część artystyczną z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca przedstawiły przedszkolaki i uczniowie klas I – III oraz Maja Kyc, uczęszczająca na zajęcia wokalne w Filii Matysówka RDK.  Było przedstawienie, piosenki, wspaniałe życzenia dla Mamy i Taty, a nawet układy taneczne, przygotowane z dziećmi  przez Panie wychowawczynie. 

Publiczność nie szczędziła braw małym wykonawcom, w niejednym oku ze wzruszenia zakręciła się łza.

Wielkim powodzeniem cieszyły się też przygotowane dla uczestników Pikniku atrakcje, jakimi w tym roku były: zabawy ruchowo – taneczne oraz konkursy dla dzieci prowadzone przez animatora z KIDSS ACADEMY i zabawy dla najmłodszych, które  prowadziły wolontariuszki z Fundacji Mam Marzenie, dmuchanie balonów o różnych kształtach, zaplatanie kolorowych warkoczyków, możliwość wykonania zabawnego zdjęcia w Fotobudce  czy  makijażu typu „tygrysek” .

Niezwykłą atrakcją były przejazdy dwiema prawdziwymi,  pięknymi bryczkami zaprzężonymi we wspaniale przystrojone konie i jazda na koniu prowadzonym na lonży. Chętnych do przejażdżki nie brakowało. Ostatecznie rodzinne okolice z tak eleganckiej perspektywy… Któż by się nie skusił?

Wielkim powodzeniem cieszyła się nadmuchiwana zjeżdżalnia, gdzie dzieci mogły bezpłatnie szaleć do woli, ciesząca się niesłabnącą popularnością loteria fantowa, równie lubiane stoisko z ciastami wypiekanymi przez mamy naszych uczniów, a także grillowane kiełbaski, zimne napoje, kawa, herbata i okazja do wielu sympatycznych rozmów.

Na tegorocznym Pikniku wspaniale dopisała nam pogoda, nie zawiedli również mieszkańcy, licznie pojawiając się na imprezie. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten niedzielny, popołudniowy czas.

Rodzinny festyn, choć była to przede wszystkim promocja szkoły, sportu i zdrowego stylu życia oraz  trzeźwości, jest dowodem na to, że można zorganizować wspaniałą zabawę integrującą  lokalną  społeczność.

Zorganizowanie takiej imprezy było możliwe dzięki wspólnej i zgranej pracy nauczycieli, pracowników szkoły i Rady Rodziców.

Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom i Sponsorom, których było naprawdę wielu.

Byli to:

Firma YANKO i pan Roland Szydło, państwo Halina i Andrzej Klęsk, Marta i Piotr Hoffmanowie, Małgorzata Nowak i  Krystyna Stachowska, Piotr Kąkol, Paweł Michalik, Jolanta Łukaszewska i Aviva, Tomasz Stankiewicz z pizzerii “USTANKA”, Rajmund Piechota i firma Cutline, Grzegorz Szczepański – prezes FHU Majster SA, FHU Greinplast, Hurtownia „Ania”, Piekarnia „Rogalik”, Delikatesy Centrum w Zalesiu, wolontariuszki z Fundacji „Mam Marzenie” oraz Wydział Polityki Społecznej UM Rzeszowa.

Bardzo dziękuję Pani Anecie Pańczak, przewodniczącej Rady Rodziców, za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie Pikniku, Paniom: Marzenie Krawczyk, Hannie Szeli, Beacie Lipińskiej, Magdalenie Szyszce i Monice Paluch  oraz wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasta i pomagali przy sprawnym cateringu.

Szczególne podziękowania kieruję dla Pani Barbary Sekuły i Panów Mariana Rejmana i  Zenona Stawickiego, którzy wozili chętnych na koniu i  pięknymi bryczkami.

Dziękuję również naszym strażakom z miejscowej OSP, moim koleżankom i kolegom oraz pracownikom  szkoły za pomoc w organizacji spotkania i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok.

Lidia Kupiszewska