Święto Polskiej Niezapominajki w przedszkolu

przez aw

Korzystając z zaproszenia Przedszkola Publicznego nr 17 w Rzeszowie, włączyliśmy się w obchody Święta Polskiej Niezapominajki. Tegoroczna I edycja międzyprzedszkolnej inicjatywy Dnia Niezapominajki była akcją przebiegającą pod hasłem „Nie zapominamy o sąsiadach”, akcentującą naszą solidarność z narodem ukraińskim oraz działania na rzecz ochrony przyrody i „niezapominania”.

Dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły brały udział w zajęciach na temat ochrony środowiska. Później sadziły niezapominajki w przedszkolnym ogrodzie, a także wykonywały kartki dla dzieci z Ukrainy, które mieszkają w Tymczasowym Domu Uchodźców w Rzeszowie. Wiemy, że sprawiły one dzieciom wiele radości, czego dowodem są przesłane do nas zdjęcia.

Organizatorzy, do których wysłaliśmy zdjęcia i kartki, przygotowali z tej okazji film, w którym przedstawione zostały działania wszystkich uczestników akcji.

Gratulujemy pomysłu i życzymy kolejnych pięknych inicjatyw.

     Małgorzata Płodzień

Film podsumowujący I edycję międzyszkolnej inicjatywy „Dzień Niezapominajki”