Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

przez aw

12 maja obchodzony jest w Polsce Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły z pomocą pani Karoliny Wójcik-Paszyńskiej i pani Małgorzaty Płodzień wykonali piękne okolicznościowe kartki. W tym roku postanowiliśmy przekazać te prace paniom pielęgniarkom pracującym w Fundacji „Dr Clown”. Po ich odbiór zaprosiliśmy do szkoły panią Anetę Wnęk, koordynatorkę fundacji, która podziękowała serdecznie wszystkim za wspaniały gest. Pani Aneta dodatkowo przeprowadziła dla uczniów klasy III i IV pogadankę pt. „ Uśmiech pomaga leczyć”, podkreślając jak  ważną rolę odgrywa uśmiech w pracy z małymi pacjentami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wielkie zaangażowanie w tę inicjatywę.

Wszystkim Paniom wykonującym zawód pielęgniarki i położnej, w dniu ich święta, składamy podziękowanie za ogromne poświęcenie w pracy dla zdrowia i dobra pacjentów.

Monika Sitek