Szkolny Konkurs „Wiosna w poezji”

przez aw

Nadeszła wiosna! Przyroda wybudza się z zimowego snu i wkrótce znów nas zachwyci swoim pięknem. Piękno wiosny postanowiliśmy docenić przeprowadzając Szkolny Konkurs Recytatorski i Literacki dla klas I -III pod nazwą „Wiosna w poezji”. Konkurs recytatorski przebiegał w dwóch etapach. Najpierw odbyły się eliminacje klasowe. 22 kwietnia 2022 r. podczas eliminacji szkolnych wyłoniono zwycięzców – uczniów, którzy  najpiękniej zaprezentowali wybrany wiersz o tematyce wiosennej.

Zostali nimi:

Maja Kuczmenda, Krystian Sawicki , Magdalena Stawicka z klasy pierwszej;

Rita Goszka, Lena Dąbek , Antonina Krawczyk z klasy drugiej;

Weronika Szura, Kamila Michalik i Wiktoria Rosół z klasy trzeciej.

Rozstrzygnięty został również Szkolny Konkurs Literacki. Przystępujący do niego uczniowie mieli za zadanie samodzielnie napisać wiersz lub opowiadanie o tematyce wiosennej. Zwycięzcą został uczeń klasy trzeciej Adrian Malinowski .

Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wychowawcy klas I-III