Dzień Życzliwości i Pozdrowień

przez aw

„Najlepszym lekarstwem,
którego nie sposób przedawkować jest…
życzliwość dla drugiego człowieka.”

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień przypada w tym roku 21 listopada, ale my już w piątek 19 listopada świętowaliśmy ten dzień, czyli dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.

Oryginalna nazwa tego święta brzmi Hallo World Day, co symbolizuje cel dnia – wypowiedzenie hello (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie.

W tym dniu w naszej szkole dominował kolor żółty – kolor optymizmu i radości. Cały dzień był pełen uśmiechów, życzliwości, miłych słów, gestów. Nie zabrakło też atrakcji w postaci „Loterii dobrego humoru”, w której główną nagrodą były „plusy z aktywności” lub zwolnienie z oceny niedostatecznej otrzymanej w tym dniu.

Odbyły się warsztaty klasowe pod hasłem „Powiedz kolego o sobie coś dobrego”. Przez cały dzień uczniowie mogli korzystać z „miłych słów na poprawę humoru” – rozwieszonych na szkolnych korytarzach.

Dodatkową atrakcją tego dnia było zwolnienie z odpowiedzi ustnych dla wszystkich, którzy ubrali się na żółto.

Pomimo ograniczeń związanych z noszeniem maseczek, które zasłaniają nam uśmiech, pamiętajmy, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra, które warto okazać i zamienić w bezinteresowną życzliwość.

Za całość imprezy odpowiedzialna była Świetlica szkolna i Pedagog szkolny. Mamy nadzieję, że życzliwość i dobry humor, pozostaną z nami na dłużej.

Karolina Wójcik – Paszyńska
Halina Krzysztofińska