„ZAELEKTRYZOWANI” w naszej szkole

przez aw

Chemia i fizyka to nie tylko teoria zawarta w podręcznikach, ale to także wiedza praktyczna, która może nam się przydać w życiu codziennym.

15  listopada grupa „Zaelektryzowani” z Lublina w bardzo prosty i atrakcyjny sposób przybliżyła uczniom naszej szkoły tajniki wiedzy chemiczno-fizycznej. Chętni uczniowie aktywnie uczestniczyli w eksperymentach, badali prawdziwość teorii fizycznych i doświadczali ich na własnej skórze. Podczas tej interesującej lekcji, dzieci mogły obejrzeć m.in. eksperymenty z wodorem, helem, kondensację pary wodnej,  powstawanie wirów pierścieniowych, zabawić się ciekłym azotem. Zdziwienie, okrzyki radości oraz zaciekawienie i skupienie towarzyszyły wszystkim uczestnikom. Wierzymy w to, że pokaz doświadczeń pozostawi nie tylko miłe wspomnienia, ale również zainspiruje naszych uczniów do poszerzania wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych.

Jolanta Węgierek