Pasowanie na Ucznia

przez aw

12 października 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie  ołówkiem przez  Panią dyrektor Lidię Kupiszewską. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. 

Uczniowie z okazji ślubowania otrzymali od Pani dyrektor legitymacje szkolne, książki, długopisy oraz odblaski bezpieczeństwa.

O naszych pierwszakach pamiętali również drugoklasiści, którzy chcąc powitać młodszych kolegów,  przekazali im własnoręcznie wykonane upominki.

Na zakończenie uczniowie  zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez ich rodziców. 

Wszystkim pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Paulina Piechota