OGÓLNOPOLSKA AKCJA „PRZERWA NA CZYTANIE”

przez aw

15 października br. nasza szkoła przeobraziła się w prawdziwą Akademię pana Kleksa ze słynną bajkową uroczystością. W nasze progi zawitali bowiem najbardziej znani i lubiani bohaterowie lektur: Kubuś Puchatek, Pippilotta Pończoszanka, koszmarny Karolek, wróżki, królewny, królowie, rycerze Jedi i wielu, wielu innych. Na lekcjach języka polskiego poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, co ma wspólnego Epikur z preferowanym przez Lunę Skamander, która gościła na lekcji, apetycznym budyniem oraz czy paczka Kubusia Puchatka, również obecnego na lekcji, nadana na poczcie przez paczkę przyjaciół Kubusia Puchatka sprawi odbiorcy przyjemność podwójną i jak odnosi się do tekstu Agnieszki Frączek. Na przerwie w wyznaczonej przestrzeni wszyscy czytali ulubione książki oraz przeprowadzali ze sobą wywiady pod hasłem „Co czytasz? Poleć mi swoją ulubioną książkę”. Zwieńczeniem szkolnego dnia pełnego literackich wrażeń było przedstawienie „Demeter i Kora”, które zaprezentowała klasa V.

Wszystko to w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”, z którym związany był konkurs „Przebierz się za ulubionego bohatera literackiego”. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. W akcji wzięło udział 115 uczniów i 9 nauczycieli.

Wszystkim uczniom i nauczycielom bardzo dziękujemy!

Teresa Kowal