RAZEM DLA TRANSPLANTACJI

przez aw

26 stycznia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Przypada on w rocznicę pierwszego w Polsce udanego przeszczepu nerki, który miał miejsce w 1966 roku w I Klinice Chirurgicznej Akademii Medycznej w Warszawie. W tym roku mija właśnie 55 lat od tego niezwykłego wydarzenia.

W odpowiedzi na apel Ministerstwa Zdrowia, w naszej szkole, uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w lekcjach promujących ideę transplantacji jako sposobu leczenia i ratowania życia . Prowadzono rozmowy na temat dawstwa narządów w oparciu o prezentację oraz poruszające filmy opowiadające historie osób po przeszczepie. Zaangażowanie uczniów przedstawiają prace plastyczne wykonane w związku z tym wydarzeniem.

Jolanta Węgierek

Izabela Michalik
Szymon Narewski
Małgorzata Hoffman
Karolina Budak
Patrycja Ślęczka
Julia Szyszka
Zuzanna Kyc
Patrycja Ślęczka
Aleksander Marek
Kamil Korbecki
Gabriela Szyszka