Lekcje z Temidą

przez adminMK

W dniu 25 września uczniowie naszej szkoły z klas: 8,7 i 6 wzięli udział w zajęciach w ramach programu edukacyjnego „Lekcje z Temidą”. Podczas zajęć poruszane były zagadnienia z historii prawa, prawa konsumenckiego, bezpieczeństwa w sieci oraz sankcji w prawie karnym.

Temida to w mitologii greckiej bogini i uosobienie sprawiedliwości, prawa i wiecznego porządku.

Temida była przedstawiana z wagą i mieczem, symbolami sprawiedliwości i nieuchronnej kary. Opaska na oczach symbolizuje bezstronność

  Podczas zajęć kształtowany i umacniany był szacunek do prawa oraz promowano postawy prospołeczne.     

Ważnym aspektem było również budowanie wśród młodzieży zaufania do organów wymiaru  sprawiedliwości. Zajęcia z pewnością zwiększą świadomość prawną naszych uczniów, może wśród nich znajdą się przyszli prawnicy?

Piotr Ledwoń

kl.VI
kl. VII
kl.VIII