Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

przez aw

1 września 2020r., po dwumiesięcznym okresie wakacyjnym, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Z powodu pandemii uczniowie poszczególnych klas przybyli do szkoły o różnych porach aby spotkać się ze swoimi wychowawcami i uzyskać niezbędne informacje dotyczące nauki oraz zasad bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Wiele informacji dla rodziców zostało umieszczonych na stronie internetowej szkoły. Jak co roku, tak i tym razem uczniowie najstarszej klasy przygotowali pod opieką pani M. Sitek oraz pani J. Micał montaż słowno-muzyczny z okazji inauguracji nowego roku szkolnego i 81 rocznicy wybuchu II wojny światowej, ale tym razem zaprezentowali go nie bezpośrednio podczas oficjalnej inauguracji, ale nagrali filmik, do obejrzenia którego serdecznie zapraszamy. Ósmoklasiści przekazali koleżankom i kolegom życzenia wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom satysfakcji z pracy.

1 września był dniem szczególnym dla pierwszoklasistów. Po raz pierwszy spotkali się z wychowawcą klasy i nowymi kolegami. Pani Dyrektor Lidia Kupiszewska serdecznie powitała siedmiolatków w progach naszej szkoły i już w pierwszy szkolny dzień pasowała ich na uczniów szkoły. Podniosły charakter tej chwili podkreślała obecność Sztandaru Szkoły. Dzieci w obecności rodziców przyrzekały, że będą kochać Ojczyznę, uczyć się pilnie i szanować dorosłych, kolegów i koleżanki. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał „zaczarowany ołówek”, który ma za zadanie pomagać pierwszakom w pisaniu najpiękniejszych literek i cyferek,  oraz komplet odblasków niezbędnych podczas bezpiecznych powrotów ze szkoły do domu.

Wszystkim Uczniom I klasy życzymy sukcesów w zdobywaniu wiedzy, odkrywania swoich talentów i wielu szkolnych przyjaźni.

Krystyna Kielar

Monika Sitek