ŚMIECI TO NIE ZABAWA, ALE POWAŻNA SPRAWA.

przez aw

Co to jest recykling, dlaczego warto segregować odpady i jak to robić? Tego mogli dowiedzieć się uczniowie naszej szkoły podczas krótkiego przedstawienia instruktażowego, przygotowanego 17. lutego 2020r. przez uczniów klasy 6.

Inscenizacja była podsumowaniem projektu ekologicznego pt: „Śmieci to nie zabawa, ale poważna sprawa”.  Uczniowie przypomnieli  społeczności szkolnej podstawową zasadę  Jednolitego Systemu Segregacji Odpadów (JSSO), która mówi, że należy oddzielać surowce od odpadów.

Jakie surowce oddzielamy? Są to: metale i tworzywa sztuczne, papier, a także opakowania szklane i odpady biodegradowalne. Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia.

Jolanta Węgierek