„Międzynarodowy Dzień Wolontariusza”

przez aw

5 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Na tą okazję uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali plakaty promujące wolontariat, które ozdobiły hol naszej szkoły. O godzinie 12.00 klasy I-IV zebrały się na sali gimnastycznej gdzie powitaliśmy naszego gościa – panią Annę Mossakowską – koordynatorkę Fundacji „Dr Clown”. Pani Mossakowska opowiedziała dzieciom o codziennej pracy w Fundacji, pokazała w jaki sposób wolontariusze „leczą przez uśmiech i zabawę”.

Spotkanie z naszym gościem przebiegło w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał upominek od Szkolnego Koła Wolontariatu w postaci kolorowego balonika. Dla podopiecznych Fundacji „Dr Clown” uczniowie naszej szkoły wykonali kartki Bożonarodzeniowe, które przekazano na ręce pani koordynator.

Monika Sitek