Protest Tysięcy Miast

przez aw

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat nie pozostają obojętni na potrzeby naszej planety, dlatego nie mogli zignorować wezwania do Protestu Tysięcy Miast, który odbył się 20 września.

Ze względu na zaplanowane wcześniej inne zajęcia nie mogliśmy pojechać do centrum Rzeszowa i przyłączyć się do reszty uczestników rzeszowskiego protestu. Dlatego wzięliśmy w nim udział organizując marsz po naszym osiedlu. Dokładnie o godzinie 12.00 zgodnie z planem wszystkie klasy od I do VIII ruszyły protestować przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego.

Najmłodsi uczniowie może i nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji, ale na pewno wiedzą, że czysta Ziemia jest im potrzebna do życia, dlatego zawsze chętnie wspierają akcję ekologiczne i biorą w nich udział.

Aldona Wójcik