Podsumowanie roku szkolnego 2018/2019

przez adminMK

W bieżącym roku szkolnym do Szkoły Podstawowej  Nr 34 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Rzeszowie  uczęszczało 110 uczniów. Wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy, a 15 ukończyło szkołę.  42 otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, co stanowi 38,8 % wszystkich uczniów…

Są to:

W klasie I:  Martyna Błoszko, Michał Pawlus, Nikola Sawicka, Zuzanna Sikora i Karolina Maroń ,

w klasie II: Agata Baran, Marta Gołąbek, Alicja Hoffman, Lena Michalik, Emilia Krawczyk, Julia Szela i Piotr Goszka,

w klasie III: Kajetan Putkowski,

W klasach IV-VIII za wysokie wyniki w nauce i co najmniej bardzo dobre zachowanie uczniowie otrzymują świadectwo z paskiem, a za szczególnie wysokie średnie (w klasach IV-VI  ponad 5,40, a w klasach VII i VIII ponad 5,20) stypendium naukowe.

Zasłużyli na nie: Izabela Pańczak- 5,50 i Marcel Michalik – 5,42 z kl. V oraz Krystian Urban – 5,21 z kl. VII.

Promocję z wyróżnieniem otrzymali:

w klasie IV: Milena Sitek, Filip Dopart, Ewelina Nowak, Dominik Pańczak, Maja Kubik, Wiktor Ziemliński, Szymon Sypień  i Miłosz Zawora.

w klasie V: Izabela Pańczak, Marcel Michalik, Natalia Czarnik, Małgorzata Hoffman, Emilia Narewska, Julia Wisz, Izabela Michalik i Kacper Błoszko,

w klasie VI: Filip Maj, Gabriela Szyszka, Patrycja Ślęczka, Lena Szczepańska, Jakub Błoszko i Karolina Budak,

w klasie VII: Krystian Urban, Kinga Dopart,  Gabriela Szmist i Dominik Kąkol,

w klasie VIII: Filip Szmist, Weronika Płodzień i Oliwia Skowron.

Dla 5 uczniów z najwyższymi średnimi (poza tymi, którzy otrzymają stypendia naukowe) ufundował bon o wartości 50 zł Pan Roland Szydło z firmy YANKO. Są to: Sitek Milena-5,18; Czarnik Natalia, Hoffman Małgorzata i Emilia Narewska – 5,17 oraz Kinga Dopart-5,14.

Średnie ocen uzyskane przez klasy są dość zadowalające: w klasie: IV – 4,40, V – 4,53, VI – 4,61, VII – 4,23 i VIII- 4,09. Jesteśmy trochę rozczarowani wynikami egzaminu ósmoklasisty.

W tym roku mamy 7 uczniów, którzy nie opuścili ani jednego dnia (mają 100% frekwencji). Są to: Zuzia Sikora z kl. I, Piotr Goszka z kl. II, Maks Sitek  z klasy III, Wiktor Kąkol z kl.IV, Karolina Budak z   kl. VI,  Filip Szmist   i już drugi rok pod rząd  Norbert Narewski z klasy VIII.

Najlepszymi czytelnikami w szkole okazali się Michał Pawlus, Piotr Goszka, Karolina Budak,  Gabriela Szmist i Kinga Dopart.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców, na czele z Panią Anetą Pańczak,  oraz wszystkim rodzicom za wszelką pomoc i działania na rzecz szkoły.

W dniu zakończenia roku szkolnego żegnaliśmy Panią Wande Drabicką, która po 33 latach pracy w naszej szkole przeszła  na zasłużoną emeryturę. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie i rodzice dziękowali za trud, serce i wysiłek włożony w edukację dzieci oraz życzyli dużo zdrowia, pomyślności i odpoczynku na zasłużonej emeryturze.

Dobre wyniki w nauce i sukcesy naszych uczniów w wielu różnorodnych konkursach na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym i gminnym są owocem wytężonej pracy uczniów i nauczycieli. Dziękuję wszystkim za ten wysiłek i życzę wspaniałej pogody i udanego wypoczynku podczas zasłużonych wakacji.

Lidia Kupiszewska