Wycieczka do Fabryki Bombek Choinkowych

przez aw

3 stycznia 2019 r. uczniowie klas I, III, IV i V uczestniczyli w wycieczce do Fabryki Bombek Choinkowych w Nowej Dębiej. Pod opieką przewodnika zwiedzili jedyne w Polsce Muzeum Bombki Choinkowej. Mogli w nim podziwiać mnóstwo przepięknych, ręcznie wykonanych bombek pochodzących z różnych krajów i epok. Dzieci obejrzały także wystawę bożonarodzeniowych choinek udekorowanych w różnych stylach. Poznały również kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych: rozgrzewanie szkła, wydmuchiwanie bańki, srebrzenie, a w dziale „dekoracja” obserwowały, jak panie nanoszą na pomalowane bombki dekoracyjne wzory. Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty, podczas których uczniowie ozdabiali bombki według własnych pomysłów. Otrzymali je na pamiątkę pobytu w fabryce.

Małgorzata Bąk