„Zachowaj Trzeźwy Umysł i baw się z nami na XVIII Pikniku Rodzinnym”

przez aw

17 czerwca 2018 r. odbył się w naszej szkole kolejny, już osiemnasty, Piknik Rodzinny.

Była to okazja do wspólnego spędzenia kilku godzin w miłej atmosferze odpoczynku i zabawy, do wzajemnego poznawania, zacieśniania więzi, poszerzania kręgu znajomych. Uczestniczyli w nim nauczyciele, rodzice uczniów wraz z pociechami oraz mieszkańcy Matysówki.

Była to też promocja szkoły, sportu i zdrowego stylu życia- promowanie trzeźwości i utrwalanie bliskich więzi rodzinnych, które są gwarancją chroniącą przed popadaniem w różne nałogi.

Część artystyczną z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka przedstawili uczniowie klas I – III oraz zerówka. Były wiersze, piosenki, wspaniałe życzenia dla Mamy i Taty, a nawet układy taneczne, przygotowany z dziećmi  przez Panie wychowawczynie.

Chyba najbardziej oczekiwaną częścią naszego cyklicznego rodzinnego spotkania były jak zawsze gry i zabawy sportowe oraz różnorodne konkursy dla dzieci i rodziców, podczas których rodzice mogli ujawnić swoje ukryte na co dzień talenty. Okazało się, że świetnie rzucają kapeluszem, dmuchają w rurki, skaczą jak pingwiny, celnie trafiają do kosza oraz przeciągają linę, czyli potrafią się fantastycznie bawić. Dużo emocji dostarczył też mecz siatkówki, rozgrywamy  pomiędzy reprezentacją szkoły wzmocnioną przez byłe uczennice i strażakami z OSP Matysówka. Oczywiście w czasie Mistrzostw Świata w piłce nożnej nie mogło zabraknąć strzałów na bramkę.

Wielkim powodzeniem cieszyły się też przygotowane dla uczestników Pikniku atrakcje, jakimi w tym roku były: zabawy ruchowo – taneczne dla dzieci prowadzone przez zabawnego Klauna, możliwość wykonania zabawnego zdjęcia w Fotobudce  czy  makijażu typu „tygrysek”  albo dmuchanie balonów o różnych kształtach. Można było też wykonać bezpłatnie badania pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi. Ale największą furorę zrobiły przejażdżki dwiema  pięknymi bryczkami zaprzężonymi we wspaniale przystrojone konie (teraz na wsi to rzadkość).

Super uzupełnieniem wymienianych wcześniej atrakcji była oblegana jak zawsze nadmuchiwana zjeżdżalnia, gdzie dzieci mogły bezpłatnie szaleć do woli, ciesząca się niesłabnącą popularnością loteria fantowa, równie lubiane stoisko z ciastami wypiekanymi przez mamy naszych uczniów, a także grillowane kiełbaski, zimne napoje, kawa, herbata i okazja do wielu sympatycznych rozmów.

Na tegorocznym Pikniku wspaniale dopisała nam pogoda, nie zawiedli również mieszkańcy, licznie pojawiając się na imprezie. Mamy nadzieję, że wszyscy miło spędzili ten niedzielny, popołudniowy czas.

Bardzo dziękuję wszystkim Darczyńcom i Sponsorom, których w tym roku było naprawdę wielu.

Byli to:

Firma YANKO i pan Roland Szydło, państwo Halina i Andrzej Klęsk, Marta i Piotr Hoffmanowie, Beata i Piotr Urban, Małgorzata i Dariusz Nowak, Marzena i Paweł Narewscy, Ewa i Maciej Szczepańscy, Jadwiga i Janusz Biesiadeccy, Ewa i Wojciech Przybyło, pani Krystyna Stachowska, Renata Szczepanik, Justyna Cygan, Monika Maj, właściciel Pizzerii “U STANKA”, Pizzeria „Amore”, Centra Zabaw FANTAZJA i Kolorado, FHU Greinplast, FHU Majster, Przychodnia ANIMED w Kielanówce, Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych MEDICARPATHIA, wolontariuszki z Fundacji „Mam Marzenie” oraz Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tyczynie.

Bardzo dziękuję Pani Anecie Pańczak , przewodniczącej Rady Rodziców, za jej ogromne zaangażowanie w przygotowanie Pikniku, Pani Małgorzacie Nowak  oraz wszystkim rodzicom, którzy piekli ciasta i pomagali przy sprawnym cateringu.

Szczególne podziękowania kieruję dla Panów Mariana Rejmana i Zenona Stawickiego, którzy powozili pięknymi bryczkami zaprzężonymi we wspaniale przystrojone konie .

Dziękuję również naszym strażakom z miejscowej OSP, moim koleżankom i kolegom oraz pracownikom  szkoły za pomoc w organizacji spotkania i wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia za rok.

Lidia Kupiszewska