Szkolne jasełka

przez aw

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie klas młodszych naszej szkoły wystawili jasełka bożonarodzeniowe.

23 grudnia na sali gimnastycznej odbyło się to tradycyjne spotkanie z udziałem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców.Spotkanie rozpoczęła dyr. szkoły mgr Lidia Kupiszewska, która przywitała wszystkich zebranych  i złożyła najserdeczniejsze życzenia z okazji  zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Po życzeniach nadszedł czas na łamanie się białym opłatkiem i składanie życzeń. W ten niezwykły czas przypomnieliśmy sobie ciepłe słowa i gesty, o których – w nawale codziennych, szkolnych spraw – tak często zapominamy i życzyliśmy sobie więcej Wiary, Nadziei i Miłości.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Grażyna Wyżykowska