„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”

przez aw

W ramach kampanii „Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową” w dniu 12 grudnia 2017 roku pracownicy Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Rzeszowie – Marzena Góral i Marcin Komaryczko odwiedzili Szkołę Podstawową im. Króla Kazimierza Wielkiego w Matysówce. Do uczestnictwa w spotkaniu została zaproszona ekipa telewizyjna TVP3 Rzeszów.

Relacja z tego wydarzenia została wyemitowana w głównym wydaniu Aktualności o godzinie 18.30. Emisję powtórzono również o godzinie 20.00 oraz 21.30.

Materiał ze spotkania jest dostępny również na stronie TVP3 Rzeszów pod adresem:
http://rzeszow.tvp.pl/35184113/jak-unikac-przestepcow-w-sieci-jak-chronic-swoje-dane-osobowe
Podczas zajęć prowadzący rozmawiali z dziećmi o  tworzeniu bezpiecznych haseł, pobieraniu i instalowaniu gier oraz aplikacji, wirusach, zasadach bezpiecznej komunikacji oraz negatywnych komentarzach umieszczanych w sieci. Dzieci z wielkim entuzjazmem uczestniczyły w spotkaniu i bardzo chętnie udzielały dodatkowych wywiadów ekipie telewizyjnej, dzieląc się swoimi doświadczeniami i przeżyciami.