Pluszowe zoo w naszej szkole

przez aw

27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Podczas świętowania w tym dniu podsumowany został gminny konkurs na najpiękniejszą maskotkę pt. „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Organizatorami konkursu były panie Monika Sitek oraz Aldona Wójcik.

Konkurs przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pluszowego zwierzaka zagrożonego wyginięciem oraz jego krótka charakterystyka w języku angielskim.  Wszystkie wykonane na konkurs prace  były bardzo pomysłowe, kolorowe i niepowtarzalne. Przygotowana wystawa tych prac cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, nauczycieli i gości odwiedzających naszą szkołę.

Wśród uczniów klas I-III autorami najpiękniejszych prac okazali się:

I miejsce – Piotr Goszka , kl. I – SP Matysówka

II miejsce –  Marta Gołąbek , kl. I  -SP Matysówka

III miejsce – Alicja Tendelska  kl. III – SP Tyczyn

Osoby wyróżnione to:

Daria Kolek, Patrycja Płonka  kl. I – SP Matysówka

Emilia Ryzińska – kl.II – SP Matysówka

Szymon Pyziak – kl.III – SP Matysówka

Wśród uczniów klas IV-VII najpiękniejsze prace wykonali:

I miejsce – Szymon Tereszkiewicz kl.  V – SP Borek Stary

II miejsce – Anna Szela kl. IV – SP Matysówka

III miejsce-  Julita Baran kl. IV – SP Kielnarowa

Osoby wyróżnione to : Małgorzata Hoffman kl. IV – SP Matysówka

Natalia Czarnik – kl. IV – SP Matysówka

Szymon Goszka – kl. VI – SP Matysówka

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali obdarowani drobnymi upominkami oraz słodyczami.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Słowa podziękowania kierujemy również do nauczycieli i rodziców, którzy zachęcili dzieci do udziału w konkursie.  Gratulujemy laureatom i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Monika Sitek

Aldona Wójcik