Narodowe Święto Niepodległości

przez aw

Dnia 10 listopada 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.  Program artystyczny przygotowany został przez uczniów klasy III pod kierunkiem wychowawczyni pani Grażyny Wyżykowskiej.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Scenariusz montażu słowno – muzycznego obejmował treści historyczne, pieśni i wiersze o Polsce. W bardzo ciekawy i obrazowy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny, począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Występ uświetnił polonez wykonany przez uczniów w pięknych strojach.
Młodzież szkolna z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzała i wysłuchała tej szczególnej lekcji historii.
Na koniec pani dyrektor podziękowała artystom za ich ciężką pracę,  a także przypomniała zgromadzonym  o tym, że nigdy nie należy zapominać o dziejach naszego kraju, opolskiej tradycji i kulturze.

Grażyna Wyżykowska