Dzień Papieski

przez aw

16 października w naszej szkole odbył się apel poświęcony osobie wielkiego Polaka – Świętego Jana Pawła II.

W montażu słowno – muzycznym przygotowanym przez ks. Jana Pyziaka i panią Justynę Popek uczniowie kl. VII i IV przedstawili wyjątkową, niezwykła osobowość polskiego papieża, który należał do całego świata, a z drugiej strony – jego zwykłe życie : dzieciństwo, młodość, kapłaństwo.

Zebrani zobaczyli człowieka, który często jeździł w góry, biwakował z młodymi, żartował, płakał i chorował, robił ogromne wrażenie rzadką umiejętnością rozmowy ze wszystkimi, znajomością języków obcych, odwagą i charyzmą.

Młodzi artyści szczególną uwagę zwrócili na najważniejszy moment w życiu Karola Wojtyły – dzień 16 października 1978r. kiedy to o godz. 18.18 z komina Kaplicy Sykstyńskiej zaczął się wydobywać biały dym, a pół godz. później cały świat usłyszał znamienne słowa: „Habemus papam”.

Końcowa część programu poświęcona była Jego śmierci poprzedzonej długą i ciężką chorobą, w czasie której polski papież pokazywał, jak z godnością można i należy nieść swój krzyż.

Akademia zakończyła się modlitwą do św. Jana Pawła II – papieża, o którym mówi się, że odmienił świat.

ks. Jan Pyziak