Namaluj historię dziadków

przez aw

Uczeń naszej szkoły, Szymon Goszka z klasy V, otrzymał wyróżnienie w wojewódzkim konkursie historyczno – plastycznym „Namaluj historię dziadków”.

Organizatorem konkursu jest IPN w Rzeszowie. Za główny cel stawia sobie rozbudzanie zainteresowania historią najnowszą Polski wśród dzieci i młodzieży. Uczestnicy konkursu poznają historię nie tylko ze szkolnego podręcznika, ale także dzięki relacji osoby dorosłej. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej oraz jej pisemnego opisu dotyczących wydarzeń z historii Polski w latach 1939 – 89. Praca miała powstać, jak zostało wspomniane, w wyniku inspiracji opowiadaniem osoby dorosłej żyjącej w tamtych czasach.

W tegorocznej edycji w grupie uczniów klas IV – VI ocenianych było 70 prac. Przyznano 3 nagrody główne oraz 3 wyróżnienia.