Szkolna wycieczka w Bieszczady

przez aw

29 maja 2017 r. uczniowie klas I-III wyruszyli na szkolną wycieczkę w Bieszczady. Piękna pogoda od samego rana wprawiła wszystkich w doskonały nastrój. Pierwszym punktem programu wycieczki  był Skansen w Sanoku – największe muzeum na wolnym powietrzu w Polsce.

Uczniowie zwiedzili w nim miasteczko galicyjskie. Mieli okazję zobaczyć wiele zgromadzonych tutaj obiektów budownictwa drewnianego,  m. in. pocztę, urząd gminy, remizę, szkołę, dom żydowski, dom zegarmistrza, nauczyciela, budynki mieszkalne, świątynię. Następnie udali się do wsi Glinne w powiecie leskim. Przewodnik poprowadził wycieczkowiczów przez las do ostańca skalnego tzw. Kamienia Leskiego uznanego za pomnik przyrody. Kolejną odwiedzaną miejscowością były Myczkowce. Uczniowie zwiedzili znajdujący się na terenie Ośrodka Caritas Park Sakralnych Miniatur oraz Ogród Biblijny. Ostatnim punktem wycieczki była Solina, a tutaj spacer po zaporze oraz rejs statkiem po Zalewie Solińskim. Wszyscy wrócili z wyprawy zadowoleni, pełni wrażeń i … pamiątek.

Małgorzata Bąk